استان ها

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان کهگیلویه و بویر احمد تا 25 آذر 1400

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان کهگیلویه و بویر احمد تا ۲۵ آذر ۱۴۰۰” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۱۰۹ بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که ۳۶ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۸۴۲۹۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

یزدان پناه اذعان داشت: از ۴۶۷ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه  های سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود ۲۴ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و لنده بود.

وی تصریح کرد: در وضعیت ناپایدار و شکننده ای هستیم که اگر همراهی مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی  نباشد آسیب های جبران ناپذیری بر سلامت جامعه وارد خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مردم خواهش میکنیم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند  و مروج آن باشند. اگر هر کس به سهم خود به توصیه های بهداشتی عمل کند و واکسیناسیون خود و خانواده را تکمیل نماید به کنترل نسبی بیماری دست می یابیم.لازم است به اطلاع مردم رسانده شود بیشترین موارد مرگ و میر مربوط به افراد بالاتر از  ۶۵ سال که  واکسن نزده یا کسانیکه واکسن های نوبت سوم و یا یادآور خود را تزریق نکرده اند می باشد .

وی ادامه داد:لذا خواهشمند است چنانچه ٣ ماه از تزریق نوبت دوم واکسن های سینوفارم و برکت گذشته است جهت دریافت دوز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایید و اگر ۶ ماه از نوبت دوم گذشته است حتما  واکسن  یادآور را تزریق نمایند .

یزدان پناه در پایان گفت:چنانچه ۶ ماه از تزریق نوبت دوم واکسن های آسترازنیکا و اسپوتنیک گذشته است حتما برای دریافت واکسن یادآور خود به مراکز تزریق واکسن در استان مراجعه نمایید .

انتهای پیام

 

این نوشته با عنوان “آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان کهگیلویه و بویر احمد تا ۲۵ آذر ۱۴۰۰” در وب سایت www.borna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 12 =

دکمه بازگشت به بالا