4 مسیری که ممکن است به سرنگونی کابینه نتانیاهو منجر شود

به گزارش تیتروز، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به بررسی 4 مسیر پرداخته که احتمالا به برکناری نتانیاهو قبل از پایان دوره نخست وزیری او در سال 2026 می انجامد.

مسیر نخست: فروپاشی کابینه او

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: ساده ترین راه برای برکناری نتانیاهو، فروپاشی کابینه او است، در حالی که ایتلاف نتانیاهو 64 کرسی کنست را در اختیار دارد، تنها به جدا شدن 5 عضو این ایتلاف، کابینه او فرو خواهد پاشید و باید در عرض 3 ماه انتخابات جدید برگزار شود.

به گزارش تیتروز، این روزنامه گزارش داد اگر اسموتریچ و ایتمار بن غفیر دو وزیر افراطی اسراییلی از کابینه جدا شوند که در صورت موافقت نتانیاهو با آتش بس در غزه، احتمالی بسیار قوی است، حزب یاییر لاپید رهبر جریان اپوزیسیون می تواند به طور موقت به کابینه نتانیاهو بپیوندد، البته نه بخاطر ممانعت از برگزاری انتخابات زودهنگام، بلکه برای اینکه توافق مبادله اسرا به سرانجام برسد.

مسیر دوم: سلب اعتماد از کابینه

اما مسیر دوم که به مراتب پیچیده تر است، رای گیری برای سلب اعتماد از کابینه نتانیاهو است. در رابطه با این گزینه هم امنون ابراموویچ تحلیلگر سیاسی شبکه 12 گفته که حداقل 5 نفر از قانونگذاران حزب لیکود باید از کابینه کنونی جدا شوند و در مورد جایگزین نتانیاهو در داخل حزب خود تصمیم گیری کنند، سپس موافقت اکثریت قانونگذاران را برای انتخاب آن ها کسب کنند. هدف از این ساز و کار براندازی نتانیاهو و جایگزین کردن فردی دیگر بجای او با حداقل زمان تعطیلی ممکن است.

مسیر سوم: خروج اپوزیسیون از کابینه ایتلافی

بنی گانتس و گادی آیزنکوت می توانند از کابینه جنگ خارج شده و از کابینه ایتلافی در زمان جنگ عقب نشینی کنند تا اینگونه کار را به برگزاری انتخابات زودهنگام بکشانند، اما با توجه به اینکه هیچیک از این دو نفر اکثریت را در اختیار ندارند، هیچکدام به تنهایی قادر به براندازی نتانیاهو نخواهند بود.

مسیر چهارم: اعتراضات مدنی

اما مسیر چهارم که برخی آن را محتمل تر می دانند، بسیج جریان ها برای برگزاری تظاهرات علیه نتانیاهو است که قبل از جنگ هفتم اکتبر، اسراییل را به مدت 9 ماه تقسیم کرد.

این روزنامه می افزاید جنگ به نوعی موجب وحدت اسراییلی ها شد اما این وحدت به تدریج به سبب برخی مسایل مربوط به جنگ همچون اسرا و چگونگی پایان جنگ و اینکه اوضاع بعد از جنگ چگونه خواهد بود، تضعیف شد و به سمت اختلاف پیش رفت.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "4 مسیری که ممکن است به سرنگونی کابینه نتانیاهو منجر شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "4 مسیری که ممکن است به سرنگونی کابینه نتانیاهو منجر شود"، کلیک کنید.