8 فینالیست کشتی نوجوانان ایران در روز نخست

آفتاب نیوز :

رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان جام پیروزی ترکیه از صبح امروز سه شنبه در شهر آنتالیای ترکیه و با برگزاری مسابقات 4 وزن آغاز شد که در پایان مسابقات نوبت صبح 8 کشتی گیر ایران به دیدار فینال راه یافتند و یک کشتی گیر به دیدار رده بندی رفت.

برای تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران، احمد بدرالدینی در وزن 45 کیلوگرم، ابوالفضل شیری و محمدباقر عزیزی در وزن 60 کیلوگرم و محمد کاظمی در وزن 71 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و حسین ابراهیمی در وزن 51 کیلوگرم نیز به دیدار رده بندی رفت.

برای تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران نیز محمدامین ساقی در وزن 45 کیلوگرم، سام ارشد در وزن 51 کیلوگرم، کامران فضلی در وزن 60 کیلوگرم و سبحان اسمی در وزن 71 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.

کشتی فرنگی:

در وزن 45 کیلوگرم احمد بدرالدینی در دور اول مقابل کشتی گیری از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم دیگر نماینده قرقیزستان را مغلوب کرد و در دیدار مرحله نیمه نهایی نیز مقابل حریف خود به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

در وزن 51 کیلوگرم آرمین قولی گله در دور نخست مقابل کشتی گیر آذربایجانی که قهرمان جهان بود، مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت. حسین ابراهیمی در مبارزه نخست خود به پیروزی رسید اما در کشتی دوم مقابل حریف خود شکست خورد و به گروه بازنده ها رفت و توانست با شکست حریف خود به دیدار رده بندی راه یابد.

در وزن 60 کیلوگرم ابوالفضل شیری در دور اول مقابل حریف خود به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل نماینده ترکیه به برتری دست یافت و در کشتی سوم خود نیز به پیروزی رسید. شیری در دور بعد کشتی گیری از قزاقستان را شکست داد. میرمحمدباقر عزیزی در دور اول مقابل نماینده هلند پیروز شد. وی در دور دوم مقابل کشتی گیری از ترکیه به برتری دست یافت. عزیزی در دور سوم نیز حریفی از آذربایجان را شکست داد. دو نماینده ایران در این وزن در دیدار فینال به مصاف هم می روند.

در وزن 71 کیلوگرم محمد کاظمی در دیدار نخست کشتی گیری از مجارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد نیز مقابل حریف خود به برتری دست یافت و به دیدار فینال راه یافت.

کشتی آزاد:

در وزن 45 کیلوگرم محمدامین ساقی در دورهای اول و دوم مقابل کشتی گیرانی از کشورهای ترکمنستان، ترکیه و آذربایجان به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل حریفی از ترکیه پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

 در وزن 51 کیلوگرم سام ارشد در مبارزه نخست خود با نتیجه 10 بر صفر حریفی از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله کشتی گیری از قرقیزستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد.

در وزن 60 کیلوگرم کامران فضلی در دور نخست نماینده آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل کشتی گیری از انگلیس به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نماینده کشور ترکیه را از پیش رو برداشت و فینالیست شد.

در وزن 71 کیلوگرم سبحان اسمی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل کشتی گیری از ترکیه به برتری دست یافت. وی در دور سوم دیگر نماینده ترکیه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی با شکست کشتی گیر قرقیزستانی به دیدار فینال راه یافت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "8 فینالیست کشتی نوجوانان ایران در روز نخست" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "8 فینالیست کشتی نوجوانان ایران در روز نخست"، کلیک کنید.