900 هزار دانش آموز سال گذشته ترک تحصیل کرده اند

900 هزار دانش آموز سال گذشته ترک تحصیل کرده اند

وزیر آموزش و پرورش، از ترک تحصیل حدود 900 هزار دانش آموز در سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از 200 هزار نفر آنها شناسایی شده و به تدریج وارد چرخه تحصیلی می شوند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در دومین روز از گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور در کرمان، از ترک تحصیل حدود 900 هزار دانش آموز در سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از 200 هزار نفر آنها شناسایی شده و به تدریج وارد چرخه تحصیلی می شوند.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: ساماندهی و ارتقای کیفیت نیروی انسانی کلیدی ترین موضوع آموزش و پرورش از حیث امور اداری است و استان کرمان در حوزه آموزش و پرورش در ردیف سه استان برتر کشور در ارزیابی است.

وی افزود: ظرفیت فوق العاده ای در استان کرمان نهفته است، کرمان جزء سه استان برتر در ارزیابی های صورت گرفته در کشور است و رتبه های زیر هزار کنکور هم در این استان 3 برابر شده است.

صحرایی ادامه داد: از ترک تحصیل دانش آموزان باید پیشگیری شود و در زمینه جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد، «نماد» طرح مناسبی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که بایستی جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش عمومی ترین نهاد کشور است، گفت: در 18 استان کشور کار مسکن فرهنگیان در حال انجام است و پیگیری های لازم صورت می گیرد.

صحرایی با تاکید بر راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در جنوب استان کرمان و لزوم تربیت معلم بومی، افزود: اهتمام دولت سیزدهم این است همه مدارس کانکسی را جمع آوری کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "900 هزار دانش آموز سال گذشته ترک تحصیل کرده اند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "900 هزار دانش آموز سال گذشته ترک تحصیل کرده اند"، کلیک کنید.